Wakacyjne spa na Mazurach – sprawdź gdzie warto pojechać

Mazury to jedno z najpopularniejszych miejsc na wakacyjnej mapie Polski. Ściągają tam miłośnicy dzikiej przyrody, żeglarstwa oraz relaksu nad wodą, ale także fascynaci wyjątkowej historii i niebanalnych zabytków. Wszystko to sprawia, że idealnie nadają się na wypad urlopowy połączony z zabiegami spa. Zastanawiasz się jakie miejsce wybrać do tego rodzaju aktywności? Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz mieć żadnych wątpliwości.

Powiat Ostródzki – wizytówka Mazur

Miasto Ostróda i jego okolice to bardzo popularny cel turystyczny dla osób chcących poznać Mazury i ich klimat. Otoczone malowniczymi jeziorami i zapierającą dech w piersiach przyrodą, wywiera niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających. W pobliżu znajdziesz między innymi takie akweny jak jeziora Drwęckie, Sajmino, a nieco dalej Isąg czy Marąg. To wspaniałe okolice do uprawiania sportów wodnych, żeglarstwa, a także zwykłego wypoczynku na zadbanych plażach w otoczeniu pięknych lasów. Fajni zabytków i architektury z pewnością znajdą coś dla siebie w zadbanej Ostródzie, a nie bez znaczenia pozostaje też bliska odległość do wartego odwiedzenia Olsztyna – stolicy sąsiedniego regionu Warmii. To wspaniały cel podróży zarówno dla samotnych urlopowiczów, par, jak i całych rodzin z dziećmi. Z pewnością nie będziesz mieć problemów z zakwaterowaniem, gdyż istnieje mnóstwo jakościowych hotelów na Mazurach, w których możesz zatrzymać się podczas pobytu w okolicy.

Urozmaić swój wypoczynek. Wybierz hotel ze spa na Mazurach

Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zawsze warto przeplatać z nieco bardziej leniwym relaksem. Dlatego idealnym pomysłem na wyprawę w te rejony, jest wybór miejsca noclegowego oferującego usługi spa. Takich nie brakuje w regionie. Jednym z wyróżniających się przybytków spa na Mazurach, jest hotel “Masuria” znajdujący się w Łuktach pomiędzy Ostródą i Olsztynem. To miejsce, w którym możesz poczuć się jak prawdziwy lord czy dama i zadbać o swoje dobre samopoczucie na wszelkie możliwe sposoby. Decydując się na pobyt w tym hotelu, będziesz mógł skorzystać z szeregu atrakcji, takich jak sauny fińskie nad jeziorem, a także rozbudowana strefa Welness z łaźniami, basenami i pełną ofertą zabiegów upiększających i relaksacyjnych. Zadbanie w ten sposób o swoje ciało i dobre samopoczucie idealnie dopełni wrażeń płynących ze zwiedzania malowniczych Mazur. Co istotne, z tego typu wypoczynku mogą bez problemu korzystać również całe rodziny, gdyż hotel oferuje zajęcia i rozrywki dla pociech w różnym wieku, dzięki którym ich rodzice mogą zająć się sobą!