Wybierasz się na wczasy za granicę? Sprawdź, dlaczego potrzebujesz polisy!

Wielu mieszkańców Ełku tegoroczne urlopy postanowiło spędzić za granicą. Planując wakacje, trzeba koniecznie zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem. W celu zapewniania sobie ochrony na odpowiednim poziomie warto nabyć polisę turystyczną.

Opieka medyczna za granicą jest bardzo droga!

Bardzo wysokie koszty leczenia za granicą to kluczowa przesłanka przemawiająca za tym, aby przed wyjazdem nabyć ubezpieczenia turystyczne. Ełk ma pod tym względem na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie wariant polisy odpowiadający indywidualnym potrzebom. Jak podkreśla agent Piotr Biszczanik prowadzący w Ełku biuro PZU, koszty leczenia na podróże na terenie Europy powinny być ubezpieczone na co najmniej 30 tys. euro, natomiast w pozostałych przypadkach kwota ta powinna być minimum dwukrotnie wyższa. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 58 573-37-23 lub wysyłając maila na adres pbiszczanik@agentpzu.pl. Brak ubezpieczenia dla turysty oznacza jedno: konieczność pokrycia wydatków na leczenie z własnej kieszeni. Warto nadmienić, że niejednokrotnie rachunki z zagranicznych szpitali opiewają na kwoty od 10 tys. zł wzwyż.

Gdy spowodujesz wypadek, przyda ci się OC!

OC w życiu prywatnym to jeden z podstawowych elementów, jakie powinny zawierać dobre ubezpieczenia turystyczne. Ełk to świetny przykład miasta, gdzie o szczegóły ofert można osobiście zapytać przedstawicieli wybranych towarzystw ubezpieczeniowych. Należy pamiętać o tym, że podczas urlopu za granicą można nie tylko paść ofiarą niefortunnego zdarzenia, ale również stać się jego sprawcą. W takiej sytuacji poszkodowany ma prawo domagać się rekompensaty – zostanie ona wypłacona właśnie z polisy OC.

Ubezpieczenie bagażu i inne dodatki

Polisę turystyczną da się wzbogacić o szereg dodatków. Najpopularniejsze są: ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego, klauzula alkoholowa oraz sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka. Ubezpieczyciele dają duży wybór w tym obszarze, więc opłaca się porównać różne oferty także pod tym kątem.